Dag 21 Tzaneen naar Sabie
Door: Robin en Linda
Blijf op de hoogte en volg Robin en Linda
20 Oktober 2015 | Zuid-Afrika, Sabie
Na het ontbijt zijn we weer op tijd vertrokken, maar deze keer hebben we eerst een beetje uitgeslapen want de afgelopen drie korte nachtjes hadden er bij ons beide wel behoorlijk ingehakt. Na een goede nacht vertrokken we richting de Panorama route. We hadden deze route al een stuk gereden maar door tijdnood niet helemaal af kunnen maken. Omdat we beide de route prachtig vonden hebben we deze vandaag maar helemaal gereden. Aan deze route liggen een paar bijzonder uitkijkpunten en trekpleisters.
Onze eerste stop was de "Three Rondavels" drie bergen die uitsteken in het ravijn. De typisch Afrikaanse ronde huisjes voornamelijk die van de Zoeloes worden Rondavels genoemd en met wat verbeelding hebben ze hier inderdaad wat van weg. Prachtige vergezichten en na de nodige foto's vertrekken we richting een uitzichtpunt enkele kilometers verder. Die gebied is prachtig en met het weer wat we hebben kunnen we wat mooie foto's maken van het uitzicht. Jammer dat het er straks op de foto niet zo mooi overkomt als dat het in het echt is.
De reis vervolgd naar Bourke's Luck Potholes. Bij elke trekpleister wordt wat entree gevraagd normaal 10 rand voor ons samen dit is ongeveer €0,64 dus prima te doen. Hier was de entree 80 rand, nog geen geld maar naar verhouding wel. Bij het oprijden van het terrein zagen we direct dat dit groots was opgezet met veel parkeerplaatsen en een groot picknick veld voorzien van tafelen en banken. Ook een familie baboons (grote apen) kon dit veldje wel waarderen.
Na een klein stukje lopen kwamen we dan bij de Potholes. Dit natuur fenomeen is vernoemd naar de goudzoeker Bourke die hier een grote hoeveelheid goud heeft ontdekt en bemachtigd. De Potholes staan voor grote gaten. In dit gebied komen de twee rivieren de Blyde Rivier en de Treur Rivier samen. De rivieren hebben door hun sterke stroming gaten in de rotsen gesleten met een fantastisch resultaat. De temperatuur was weer opgelopen en met zo'n 25 graden was het weer tijd voor een ijsje.
We vervolgde de route en de volgende stop waren de Lisbon Falls. In dit gebied zijn vele watervallen terug te vinden allemaal anders en mooi. De nodige foto's werden weer gemaakt en daarna door gereden naar Pinnacle, dit is rotspunt die oprijst uit de vallei. Onze weg werd vervolgd via de Long Tom Pass naar ons laatste adres Misty Mountains, zo'n 10 kilometer ten westen van Sabie. Vanuit onze kamer hebben we een prachtig uitzicht het dal in. Het zwembad van het hotel is gemaakt op de rand van de afgrond. Het is jammer dat het al te koud was toen we aan kwamen, want vanuit het zwembad kijk je ook zo het dal in. Morgen ochtend vertrekken we richting Johannesburg. We gaan via Pretoria waar veel Jarcadiabomen staan die alleen in deze tijd van het jaar prachtig paars bloeien. Daarna willen we door rijden naar het apartheidsmuseum in Johannesburg. Om 23.15 uur vertrekt ons vliegtuig naar het koude Nederland.
-
21 Oktober 2015 - 11:44
Tante Lia:
Aan alles komt een eind maar zo te horen een geweldige ervaring , we wensen jullie een goede terug reis naar het koude Nederland gr.
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley